Merhaba,

MiaMai Design'ı tercih ettiğiniz için teşekkürler. MiaMai Design olarak daima yolda olmayı önemsiyoruz. Ayakkabılarımızı uzun bir yolculuğun ardından sizinle buluşturuyoruz. Size en iyisini sunabilmek için, birinci sınıf deri, özgün tasarım ve ustalarımızın el emeğini bir araya getiriyoruz. Tasarımlarımız Türkiye’de; MiaMai Design üretim tesislerinde, ilk adımından son adımına, en yüksek kalitede olması adına tekrar tekrar kontrol edilerek üretilmektedir. 

- Almış olduğunuz ayakkabının ömrünü uzatmak için ayakkabının bakım ve kullanımı çok önemlidir.

- Mia Mai ürünleri yüzde 100 deri olduğundan, ayağınızın şeklini alıncaya kadar ilk birkaç giymede ayağınızı rahatsız edebilir. 

- Ayağınıza tam uyum gösteren numarayı alınız. 

- Büyük veya küçük numara ayakkabı giymek, ayak sağlığı açısından sakıncalıdır. Ayrıca ayakkabının deforme olmasına neden olur.

- Ayakkabılar rutubetsiz bir ortamda temiz olarak saklanmalı, çamurlanmış veya kirlenmiş ayakkabılar henüz kurumadan, hafif nemli bir bez ile temizlenmelidir.

- Çorapsız giyilen ayakkabılar, her gün değiştirilip bekletilmediği takdirde ayak teri ve ciltteki yağın ayakkabı derisinin gözeneklerini kapatmasıyla koku yapar.

- Ayakkabınızı kesinlikle suya tutarak ya da çamaşır makinesinde yıkamayınız.

- Nubuk deriler kesinlikle boya ile temas etmemelidir. nubuk silgisiyle silinmelidir.

- Ayakkabının emdiği ter 24 saat içinde buharlaşır. Bu nedenle ayakkabıların bir gün arayla giyilmesi ayakkabının daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

- Deri ayakkabılar kendi renginde boya veya doğal cila ile cilalanmalıdır.

- Astar kullanılmayan ayakkabılarda deri rengi ayak ve çoraba çıkabilir.

- Deri ve süet ürünlerin karlı havalarda kullanımı sonrası, karın asitli yapısından dolayı ayakkabınızın üzerinde beyaz lekeler oluşabilir.

- Astarlı ayakkabılarda sentetik malzeme kullanılmış ise ürünün koku yapması ve su geçirmesi muhtemeldir. Bu tip ürünlerin havalandırılmasını tavsiye ederiz.

- Ayakkabı üzerinde veya kullanım bilgisinde “su geçirmez” veya “water proof” ibaresi bulunmayan ürünler su ile temasında su geçirebilir.

- Ayakkabıların bir süre kullanımından sonra, kullanıma bağlı olan bir etki olarak ayakkabılarda kırılma ve çizgiler meydana gelebilir.

- Ayakkabıyı giyerken çekecek kuIIanınız. BağcıkIı ayakkabı kullanımında ürünü giyerken ve çıkarırken bağcıkların çözülmesine, ayakkabı bağcıklarının gevşetilerek çıkarılmasına dikkat ediniz.

- Uzun süre kullanmadığınız ayakkabınızı kalıpta bekletiniz.

- Ayakkabınıza belli aralıklarla bakım yapılması tavsiye ediIir. KaIiteIi boya kullanımı ayakkabınızın ömrünü uzatır. 

Sevgilerle,
Mia Mai Design Ailesi